Перлата на Южното Черноморие
Всичко стана доста случайно. Отдавна знам за Силистар, но не съм ходил от дете (и нямам спомени от там). Уговорихме се с Марто и Данчо да отидем на плаж и да се разходим малко из природата. Някой от тях предложи да отидем на Силистар и всички се съгласихме.
Прогнозата за времето беше противоречива и ние очаквахме абсолютно всичко. С пристигането на плажа пред нас се откри тази тази невероятна гледка. Слънцето грееше силно и бяхме готови за къпане, но решихме първо да поиграем малко волейбол.
Малко по-късно се появиха облаци и от нищото заваля страхотен порой. Всички хора от плажа се разтичаха да търсят сушинка, а ние останахме и продължихме да играем волейбол на плажа под дъжда, а след това и във водата.
След като отмина дъжда водата придоби този прекрасен зеленикъв оттенък и слънцето отново изгря. След бурята очаквано вятъра утихна и стана перфектно време за вдигане на дрона, от които направих страхотни снимки и видеа. Нещо, което ми направи много хубаво впечатление беше съседното заливче, което стоеше пусто. А също така и огромна скала във водата, която оприличих на човека стъпка.
В крайна сметка направихме един прекрасен плаж с много забавления, малко дъжд и леки изгаряния по тялото (въпреки, че се намазахме с крем). Точно когато си тръгнахме отново заваля порой. Вече щастливи и на път към вкъщи си казахме, че пътуването до там определено си заслужаваше и бихме го направили отново.
Ето малко информация за плажа Силистар, ако сте фенове на тези неща.
Силистар е може би най-красивият залив по нашето Черноморие. Заради дълбокия залив водата почти винаги е спокойна, през лятото е топла и много чиста. Плажът е с дължина около 1 км и ширина около 50 м. и е покрит е със златист пясък.
За любителите на плуването, брегът е много приятен и плавно преминаващ в дълбочина, а гмуркачите трябва да внимават с подводните пещери, има вероятност от водовъртежи. Плажът е едно от предпочитаните сърф места по нашето Черноморие.
От 1992 г. паркът Силистар е обявен за Защитена местност Силистар. Попада на територията на природен парк „Странджа“, охранява се и се контролира от служителите на държавно горско стопанство и общинската администрация в Царево и дирекцията на природен парк „Странджа“. Силистар е част от защитени зони „Странджа“ за опазване на дивите птици и природните местообитания. По дюните и скалите наоколо гнездят редки и защитени птици като скален орел, черен щъркел, гълъб хралупар и други.
Ако това приключение ви е харесало може да го споделите с вашите приятели в социалните мрежи. Така ще помогнете на този блог да се развива.
1 коментара
I am really thankful to the owner of this web site who has shared this wonderful post at at this time.
Напиши ми коментар